תיק עיתונות לתקשורת

מופץ על ידי סרטי שובל וסרטי יונייטד קינג

החל מה – 31 באוקטובר בבתי הקולנוע

diver

לפרטים נוספים :

אלכס שוילי -054-7242495 / alex@shoval-film.com

סינופסיס

The Professor and the Madman

 

החל מה- 31/10/19 בבתי הקולנוע ברחבי הארץ

בכיכובם של זוכי האוסקר שון פן ומל גיבסון

 

תקציר:

 

מבוסס על הרומן הנמכר ביותר בעולם שנכתב על ידי סיימון וינצ'סטר, ״הפרופסור והמשוגע״. סיפור אמיתי של טירוף, גאונות ואובססיה על שני גברים יוצאי דופן שיצרו היסטוריה עם כתיבת מילון האנגלית הראשון בעולם, מילון אוקספורד.

 

פרופ' ג'יימס מאריי (מל גיבסון) לוקח על עצמו אתגר שנראה דמיוני ובלתי מציאותי. כולם יודעים שייקח לו ולצוות שלו למעלה ממאה שנים לאסוף את כל ההגדרות הידועות, אך מהר מאוד הוא הוגה רעיון לשתף את הציבור באיסוף המילים, וע״י המהלך הזה לקצר את זמן העבודה על המילון לעשרות שנים.

 

בזמן שההגדרות נאספות ונראה שהפרויקט עלול להיכשל, הצוות בראשות מאריי מגלה כי אדם אחד, ד"ר דאבליו.סי. מינור (שון פן), שלח להם יותר מעשרת אלפים מילים וע״י כך הציל את הפרויקט השאפתני.

 

כשהוועדה מתעקשת לכבד אותו, מתגלה אמת מזעזעת: ד"ר מינור, ותיק מלחמת האזרחים האמריקנית, היה רוצח שהורשע והוחזק בבית-משוגעים על חוסר שפיות.

 

מאריי שנקשר בקשר חברי עמוק עם האיש שהציל את הפרויקט שלו, מנסה בכל מחיר לסייע לו ולהוכיח את חפותו ואת העובדה שהטיפול הפסיכיאטרי שניתן לו גרם לו נזק כמעט בלתי הפיך וע״י כך גם להציל את פרויקט המילון.

 

בימוי: פארהאד סאפיניה

תסריט: ג'ון בורמן, טוד קומרניצקי, פארהאד סאפיניה וסימון וינצ'סטר

הפקה: ניקולס קרטייה, ברוס דייבי, מל גיבסון וגסטון פבלוביץ

צילום: קספר טוקסן

עריכה:  ג׳ון גילברט ודינו ג׳ונסטר

אירלנד 2019, 124 דקות

 

בכיכובם של: זוכה 2 פרסי האוסקר שון פן (״מילק״, ״21 גרם״), זוכה פרס האוסקר מל גיבסון (״לב אמיץ״, ״הסרבן״), נטלי דורמר (״משחקי הכס״, שושלת טיודור״ ״משחקי הרעב: עורבני חקיין – חלק 1״), ג'ניפר אילי (״נאום המלך״, גאווה ודעה קדומה״, ״חמישים גוונים של אפור״), אדי מארסן (״ריי דונובן״)

 

הפצה :  סרטי שובל, סרטי יונייטד קינג

יחסי ציבור:

אלכס שוילי: alex@shoval-film.com  / 054-7242495

טריילר

בעת שימוש יש לתת קרדיט: באדיבות סרטי שובל וסרטי יונייטד קינג 

קליפים

בעת שימוש יש לתת קרדיט: באדיבות סרטי יונייטד קינג ופאי סרטים